sobota, 1 lutego 2014

Dominik na basenie

Chciałam napisać, że w piątek Dominik był pierwszy raz na basenie, ale to by nie była do końca prawda. I nawet nie mam na myśli filozoficznych rozważań i abstrakcji bycia na basenie jeszcze w okresie ciąży :) Czasami wydaje mi się, że u nas niewiele się dzieje, ale jak się dobrze zastanowić, to Najmłodszy swoim krótkim życiu był nad morzem kilka razy i zamoczył stopy w Bałtyku. Spacerował nad zatoką w Trójmieście w chuście i wózku. Moczył nogi w jeziorze i we wrześniu ponownie spacery po plaży w Juracie. Poza tym w czasie tego długiego weekendu korzystaliśmy z hotelowego basenu i by się kąpał, ale nie zabraliśmy pieluszki dla niego, więc jedynie podziwiał pływającego Mikołaja i ponownie moczył stopę i rączki.
Jurata 2013, Dominik i Mikołaj
Wracając jednak do rzeczywistości dopiero wczoraj pierwszy raz się kąpał.
Wybraliśmy się we trójkę, zostawiając Mikołaja w przedszkolu, co nie do końca nam się podobało, ale chcieliśmy ten pierwszy raz poświęcić Dominikowi. Kolejnym razem wybierzemy się jednak wszyscy. Wybór padł na aquapark w Solcu Kujawskim i o dziwo poza nami chyba jedynie dwie osoby były na torach, więc brodzik i mały basenik dla maluszków był tylko nasz. To samo z przebieralnią dla rodziców z dzieckiem. Mały już w wannie pokazał, że wodę uwielbia i chętnie się chlapie. Na basenie mógł w końcu poszaleć i bardzo, bardzo mu się podobało. Trochę ćwiczyliśmy i pływaliśmy wg tego, co nam pokazali jeszcze w czasie kursu z Mikołajem. Potem goniliśmy za piłeczką i samochodzikiem. Na sam koniec mały nurek. Potem spokojnie szatnia, karmienie i do domu. 
Wyjazd w pełni udany i chyba raz na jakiś czas się przejadę też z Dominikiem sama.
Mikołaj uwielbia pływać i na basen chodzi w miarę systematycznie, latem w jeziorze też szalał. Ostatnio kupiliśmy mu rękawki i bez obaw sam pływa, chociaż oczywiście jesteśmy w pobliżu. Już się nie mogę doczekać letnich wypadów nad jezioro :)

A tu Mikołaj na aqua baby :)

6 komentarzy:

 1. Wspaniały wypoczynek! Nam tęskno za basenem, ale jeszcze musimy poczekać (znów). Takie systematyczne chodzenie na pływalnię to dobra inwestycja - zazdraszczam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My też długo odkładaliśmy, ale w końcu stwierdziłam, że mały zdrowy i nie ma na co czekać. U nas pływać wszyscy lubią, więc mam nadzieję, że systematycznie będzie ;)

   Usuń
 2. faktycznie dużo się działo w jego krótkim życiu :)
  wstyd się przyznać, ale ja z synkiem na basen wybieram się już od prawie dwóch lat...... w lecie za to "pływał" nad zalewem i był zachwycony a z wanny mógłby nie wychodzić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My wczoraj naszych pierwszy raz razem kąpaliśmy i byli zachwyceni towarzystwem, chociaż i zdziwieni chyba trochę.
   Nawet ja się tak długo nie wybierałam, a mam wrażenie, że zwlekałam i zwlekałam :) Powodzenia i może w końcu się uda wybrać :)

   Usuń
 3. Faktycznie dzieci uwielbiają przebywać w wodzie i pomysł z basenem już po prostu strzałem w dziesiątkę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mogę jedynie potwierdzić na przykładzie moich dwóch Smyków :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...