piątek, 21 grudnia 2012

Jasełka w żłobku

Wczoraj byliśmy na wystawianych przez przedszkolaków jasełkach, Maluchy ze żłobka były kolorową widownią. W ostatniej chwili dowiedziałam się, że mają być - o ile to możliwe - przebrane za bajkowe postaci. Nie zdążyłabym już niczego uszyć, więc wypożyczyliśmy strój. Wielkiego wyboru na takiego Skrzata nie było. Mógł być panem biedronką, ale czułka, skrzydełka i reszta zapowiadały częste ściąganie i ogólne niezadowolenie. Inną opcją był książę, ale tu problemem była korona i gruby płaszcz (w żłobku jest ciepło), plus guziki, które Bąbel usilnie próbował oderwać i przyjrzeć im się z bliska. Wybraliśmy przebranie Alladyna i bardzo, bardzo, ale to bardzo mi się podobał :) Jako mama nie jestem obiektywna, ale co tam. Było też wygodne. I nawet czapka/turban nie budziła protestów. Kilka zdjęć mojego przystojniaka - zamazane, bo robione bez lampy, by nie zakłócać pracy fotografa, ale czekamy na lepsze od niego. Oczywiście musiały być przekąski, bo inaczej Bohater tak cierpliwy i zadowolony by nie był.

Obowiązkowa wizyta na kolanach Mikołaja, zakończona odbiorem prezentu. W paczce poza słodyczami była książeczka o biedronce.

Na koniec ujęcie z tyłu w celu prezentacji stroju. Poza nakryciem głowy, z tego samego materiału pas do przewiązania artystycznie zawiązany w kokardę ;) Biała, lśniąca koszula z kamizelką niebieską i żółte spodnie alladynki. Całości dopełniają codzienne papcie żłobkowe...
Zostały ostatnie godziny na zgłoszenie się do konkursu Yo!  i wygrania ubranek dla dziewczynki. Zapraszam!

10 komentarzy:

 1. Świetny Alladyn :) u nas czapka na głowie długo by nie była - mały się nauczył, że czapkę zakładamy tylko na spacerze, a w domku od razu jest ściągana.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My też, ale ta mu się chyba wyjątkowo spodobała ;)

   Usuń
 2. Super ten strój!
  No i fajnie, że wam się tak podobało :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobała nam się głównie atmosfera i radość M, bo przedstawienia za bardzo niestety nie było słychać, ale widać, że dzieci były dumne, że zapamiętały tekst :)

   Usuń
 3. Dla mnie strój rewelacyjny! Z tych, co opisujesz, chyba wybrałabym podobnie :-) A turban bomba!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W domu w ogóle nie wpadłam na pomysł Alladyna, ale jak już o tym pomyślałam, to mi się spodobała idea ;)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...