piątek, 5 kwietnia 2013

Kącik Dominika

Czasami mam wrażenie, że Dominika najbardziej wyczekuje Mikołaj. Odkąd przynieśliśmy łóżeczko pokazuje, że tu będzie spał braciszek. Podzielił się też misiem. Zamontowaliśmy już na nim przewijak i Bąbel od razu skojarzył, że tam się zmienia pieluchy. Leci do szafy i czasami przynosi całą paczkę jedynek, a potem do swojego pokoju po chusteczki. Przynajmniej trzy razy dziennie podchodzi do leżaczka, delikatnie buja, pokazuje na mój brzuch i uroczyście stwierdza, że Dominik powinien już w nim być i to on będzie go kołysał. Potrafi też przed wyjściem do przedszkola dać buziaka małemu i robi papa, przytula się. Najbardziej mnie zdziwił jak podszedł do mnie, objął brzuch i zaczął nawoływać: „Minik! Dominik!” - nie wiem czy to coś zadziała, ale ja bym była ciekawa kto do mnie tak krzyczy i na mnie czeka. Mam nadzieję, że na noworodka będzie równie pozytywnie reagował. Obok łóżeczka jest regalik na przydatne przy przebieraniu rzeczy typu: woda, myjki lub chusteczki, pieluchy lub otulacze i wkłady, zmiana ubranek, krem, może jakaś grzechotka do odwrócenia uwagi itp. 
Ten kącik w sypialni to, takie magiczne miejsce w domu. Sama się łapię na tym, że co chwilę zachodzę, patrzę i wyobrażam sobie w tym łóżeczku Synka. Tomek też się coraz częściej pyta czy już coś przeczuwam odnośnie porodu. Sporadycznie pojawiają mi się skurcze i to takie już odczuwalne, chociaż jeszcze nie TE, więc na pewno organizm się powoli przygotowuje, ale kiedy nadejdzie wielki dzień? Tego chyba nie wiem nikt.
P.S. Widzieliście naszego wielkanocnego bałwana?

7 komentarzy:

 1. Super :) Pamiętam jeszcze tak bardzo wyraźnie ten etap a Fabi już ma przecież półtora roku ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozkładaliśmy akurat jak M spał, więc cisza i spokój i chwilami miałam wrażenie, że cofnęłam się w czasie, a to dwa lata minęły, drugie dziecko, inne mieszkanie :) Uroku nabierze dopiero jak pościelę, ale nie chcę by się zbędnie kurzyło na razie. Pozdrawiam

   Usuń
 2. Balwanka extra:-) No wiesz nowy braciszka to mega Cudne wydarzenie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niby wiem, bo sama byłam siostrą oczekującą młodszej w podobnej różnicy wieku, ale niestety nie pamiętam ;) Mam nadzieję, że mu się nie odwidzi jak braciszek się pojawi w domu. Pozdrawiam

   Usuń
 3. Słodki braciszek! Ja też szukałam Antoniego w koszyku kiedy jeszcze mieszkał w moim brzuchu. Nie mogłam się doczekać:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super kącik:-)
  Mikołaj wykazuje wszystkie cechy super opiekuńczego, starszego brata:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie o takim starszym bracie zawsze marzyłam. A "pech" chciał, że jestem starszą siostrą i mam "jedynie" młodszą siostrę ;) Oby mu to nie przeszło i dziękuję :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...